Biz Kimiz?

Hakkımızda


Bisiklet günlük hayatın bir parçası.

Kulübümüz 2012 yılının Kasım ayında sosyalleşme ve gezi amaçlı olarak kurulmuştur. Kuruluşumuzda ki amacımız, bu modern hayatta bize dayatılan hareketsiz yaşamı bir nebze olsun hareketlendirip renklendirmek. Kulübümüz üyeleri ile birlikte arkadaşlık ve dostluk öncelikli olarak yol arkadaşlığı yapıyoruz. Kulüp olarak ilkelerimizden biri Yeşilay’ı desteklemekle beraber hayatımızda uygulamaktayız..

Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere çeşitli tur etkinlikler düzenleyerek faaliyetlerine devam eden Kulübümüz, aynı zamanda çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalara da  gün geçtikçe artan sayılarla katılım sağlamaya devam etmektedir.

Sağlıklı yaşama katkıda bulunması adına bisiklet kullanımını artırmak için farkındalık oluşturmaya  devam eden kulübümüz, Yılın tüm zamanlarında her yaş için geçerli bisiklet kullanma etkinliklerini tekrarlamaktadır...

Zeytinburnu Belediyesi ile dayanışma içerisinde bulunan derneğimiz çeşitli etkinliklerinde yer almakta ve belediyemizin düzenlediği, Başta bisiklet ve her türlü sosyal farkındalık projeleri için destek vermektedir.

2018 yılı ile birlikte sporcu yetiştirme ve Türkiye Bisiklet Federasyonu müsabakalarına katılmak amacıyla takım oluşturma hedeflerine doğru yol alan kulübümüz Zeytinburnu bisiklet takımının tescilini gerçekleştirmiştir.

Yaptığımız her faaliyette yarınımızın garantisi olan nesilleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma, onları bir birey olarak topluma kazandırma heyecanı ile hareket ettiğimizin bilinmesi ve böyle bilinen bir sivil toplum kuruluşu olarak anılmayı sağlamayı hedeflemekteyiz.

Zeytinburnu bisiklet kulübü olarak her faaliyete katılım sağlayan ve sosyal medya hesabımızdan bizleri takip eden ve destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz..

X
X
X